ورزش و سلامت

بهترین کفش های پیاده روی و دویدن2022

بهترین کفش پیاده روی و رانینگ:

مقدمه:برای خرید بهترین کفش پیاده روی(رانینگ)باتوجه به تنوع بسیاری که دارد خرید همیشه راحت نیست.

در هنگام خرید،نکات زیادی مثل ویژگی های کیفی مانند:مواد اولیه استفاده شده در ساخت کفش،طرح و رنگ بندی میتواند در انتخاب ما نقش زیادی داشته باشد.به همین علت باید توجه داشته باشیم که برای انتخاب بهترین کفش پیاده روی زنانه یا مردانه به این ویژگی ها نسبت به خرید سایز کفش ها توجه زیادی شود

کفش از چه قسمتهایی درست شده:

1زیره   2:لایه میانی 3:رویه  4:تودوزی

هریک از این قسمتهای گفته شده ویژگی خاصی دارند.با توجه به این ویژگی ها شما میتوانید کفش مناسب مخصوص پیاده روی و دویدن را انتخاب کنید.

ویژگی های مهم در انتخاب کفش پیاده روی:

1.وزن:بدون شک یکی از مهم ترین عوامل برای انتخاب کفش ورزشی و پیاده روی  وزن آن است.این موضوع در کفش های پیاده روی و دویدن از اهمیت زیادی برخوردار است.کفش پیاده روی و دویدن باید بسیار سبک باشندتا پیاده روی و دویدن برای شما راحت تر باشد.

بیشتر کفش های پیاده روی و دویدن رویه ای پارچه ای و لایه میانی از جنس EVAتشکیل شده است که این ویژگی به کم کردن وزن این کفش ها کمک زیادی میکند.

2.قابلیت تنفس:با انجام فعالیت های ورزشی،سوخت و ساز بدن و میزان گردش خون زیاد میشود.این امر باعث میشود دما پا بالا برود.

به همین علت یکی از عوامل بسیار مهم برای انتخاب کفش ورزشی دارا بودن قابلیت تنفس میباشد.تنفش خوب کفش و گردش هوا بیشتر علاوه بر تعرق کمتر پا،به خنک ماندن سطح پوست کمک زیادی خواهد کرد.گردش هوا در کفش هایی که رویه پارچه ای دارند بیشتر از سایر کفش ها است .وجود  منافذ موجود بین الیاف ها باعث گردش هوای بیشتر در بخش داخلی خواهد شد.

3.انعطاف پذیری:مهترین ویژگی در کفش های پیاده روی ودویدن پس از وزن،انعطاف پذیری آن است. میزان انعطاف پذیری در کفش های پیاده روی و دویدن از اهمیت زیادی برخوردار است.حرکاتی مانند خم شدن پنجه پا،باعث میشود تا فشار بیشتری در این قسمت کفش وارد شود.به همین دلیل باید از کفش هایی که انعطاف پذیری زیادی دارن استفاده کرد.

تفاوت بین کفش دویدن و پیاده‌روی: باتوجه‌به میزان فشاری که در حین انجام پیاده‌روی و دویدن به بدن وارد می‌شود، نباید کفش پیاده‌روی و دویدن یکسان باشند. مهم‌ترین فرق بین کفش پیاده‌روی و دویدن این است که کفش رانینگ سبک‌تر از کفش‌های دیگر است.

4 تفاوت کفش پیاده‌روی و دویدن:

1:زیره کفش: یکی از تفاوت اصلی در کفش پیاده‌روی طراحی زیره این کفش‌ها است. طراحی کفش رانینگ به‌گونه‌ای است که از جنس زیره محکمی برخوردار هستند. این امر باعث می‌شود که ضربه‌هایی که در طول فعالیت ورزشی وارد می‌شود جذب شود تا فشار کمتری به‌زانو و کمر وارد شود. به همین علت کفش پیاده‌روی از زیره‌های انعطاف‌پذیری برخوردار هستند.

2 پاشنه کفش: پاشنه یکی دیگر از نقاط مهم در کفش و کتونی به شمارمی آید. کتونی‌های مخصوص دویدن معمولاً دارای پاشنه‌هایی با ضخامت بیشتری هستند.

قوس (انحنای) در کتونی پیاده‌روی به چه دلیل است؟ این انحنای برای افرادی که کف پای صاف دارند خیلی مؤثر هست. چرا که این امر باعث می‌شود تا کف پا در حالت استاندارد قرار بگیرد و در حین فعالیت ورزشی یا استفاده روزمره فشار کمتری به زانو و کمر وارد شود البته افرادی که کف پای صاف دارند باید از کفی مخصوصی استفاده کنند. ویژگی این قوس یا همان انحنای در کتونی رانینگ باعث می‌شود تا در حین ورزش‌کردن و یا پیاده‌روی از فشار به ساق پا و ایجاد التهاب تاندون جلوگیری شود.

کفش پیاده روی دویدن، رانینگ

قبل از آنکه تلاشی برای پیاده روی یا دویدن داشته باشید، لازم است مرغوبترین کفش پیاده روی یا دویدن، یعنی کفش رانینگ را در اختیار داشته باشید.

کفش پیاده روی دویدن، رانینگ چه نوع کفشی است؟ با ما همراه شوید تا به پاسخ برسید. نوع مسیری که می پیمایید تعیین می کند از چه کفشی باید استفاده کنید. به عبارت دیگر کفش ها در تنوع بالا تولید می شوند تا در هر زمان از نوع مخصوص آنها استفاده شود.

در تولید کفش پیاده روی رانینگ فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته می شوند. بنابراین کفش پیاده روی، دویدن،کفش  بسکتبال، کفش سالنی،کفش  فوتبال و… نمونه هایی از آنها می باشند. این کفش ها دارای تفاوت های اصولی بوده و بهتر است به جای خود استفاده شوند.

در طراحی کفش پیاده روی رانینگ سعی بر آن است تا کفش با توجه به شرایط و نیاز فرد تولید گردد. در هر حال، هدف تولید نوعی کفش مرغوب و استاندارد می باشد تا از پای شخص بهتر مراقبت کند.

“نوعی کفش استاندارد، بی خطر، مقاوم و فوق العاده راحت” یک تعریف کامل از کفش پیاده روی رانینگ است که از جنس مرغوب و استاندارد هایی که در ساختار آنها به کار رفته است، ناشی می شود. به پا کردن این کفشها حس خوشایندی به ما می دهد و اصلا نوعی کفش معمولی نیستند. این کفش ها ویژگی های متفاوتی دارند که آنها را به دسته ای مجزا از کفش تبدیل می کند.

کفش پیاده روی

ویژگی های بارز کفش رانینگ

ویژگی های بارز کفش رانینگ که در ادامه به آنها پرداخته می شوند، باعث می گردند تا مراقبت از “قلب دوم” به شکل مطلوب تری انجام شود. فقط با به پا داشتن کفش خوب است که می توان ورزش را دنبال کرد و از صدمه وارد آمدن به پا جلوگیری کرد. کفش رانینگ این امکان را دارد تا در مواجه شدن با مسیر های صاف و ناصاف، راحتی کافی برای پای شما ایجاد کند.

نرمی و انعطاف پذیری خوبی که کاملا قابل احساس است، از جنس مرغوب کفش و دقتی که در ساخت کفش رانینگ می شود، ایجاد میگردد. کفش رانینگ تمام پای شخص را پوشش می دهد، بنابراین خیلی آسوده و راحت می توان قدم برداشت. میزان ضخامت زیره در تمام قسمت ها بر اساس الگو و آناتومی کف پا ایجاد گشته و از زیره های طبی برخوردار هستند.

از آنجایی که طراحی انواع کفش پیاده روی رانینگ به صورت کاملا تخصصی و حساب شده انجام می پذیرد، شما در هنگام مراجعه برای خرید کفش، باید کفش ها را با توجه به کاربردهایی که دارند انتخاب کنید.

قطعاً کفشهای رانینگ را با توجه به فاکتورهای مختلف می‌ توان بررسی کرد، به طوریکه داشتن وزن، زیره، رویه، انعطاف پذیری، قابلیت تنفس و طراحی مناسب برای جزو کفش مهمترین مواردی هستند که باید در نظر خریدار باشند.

از آنجایی که از متریال های گوناگون را با تراکم متفاوت در ساختار کفش می توان استفاده کرد. داشتن وزن سبک را برای کفش همیشه باید در نظر داشت. بنابراین کفش هایی مناسب ورزش می باشند که به استاندارد بودن وزن آنها اهمیت داده شده باشد.

در ساخت زیره کفش باید ضمن آنکه از دقت کافی استفاده شده باشد و زیره دارای طراحی دقیق، استاندارد و طبی باشند. استفاده از جنس مرغوب و مقاوم در برابر عوامل محیطی ضروری می باشد. اما مسئله اصلی در طراحی زیره کفش، توجه به آناتومی کف پا است. زیره باید به شکلی ساخته شده باشد که نهایت راحتی را در آن احساس کند.

کفش دویدن

همانقدر که اهمیت دارد، قسمت زیرین کفش منعطف باشد، این امر برای قسمت بالایی کفش یعنی رویه کفش باید صدق کند. از طرفی رویه کفش باید از متریال های مرغوب ساخته شده باشد و تنفس کافی برای پای ورزشکار به همراه داشته باشد. بنابراین قابلیت تنفس و مرغوبیت جنس رویه کفش با هم ارتباط نزدیک دارند.

کفش پیاده روی رانینگ باید از ظاهر زیبایی هم برخوردار باشد، شما باید مدل و طرح آن را با توجه به جنسیت خود انتخاب کنید. از طرفی ضروری است آن را درست هم اندازه پای خود انتخاب کنید. همیشه باید در نظر داشته باشید سایزبندی های کفش ها در برندهای مختلف با هم متفاوت هستند. بنابراین برای انتخاب درست ترین سایز شما باید حتما کفش را امتحان کنید و راحتی آن را در پای خود حس کنید.

توجه به کیفیت کلی کفش پیاده روی هم بسیار مهم است. ضمن آنکه در ساختار کفش باید از متریال های مرغوب و درجه یک استفاده شده باشد، نحوه اتصال آنها نیز اهمیت دارد. شیک بودن کفش در استایل شما تاثیرات مثبت دارد و در انتخاب آن باید جدیت زیاد به خرج دهید.

بهترین کفش مخصوص دویدن

اگر به سراغ یک کفش مناسب برای دویدن می روید، باید توجه داشته باشید که دویدن در مکان‌ هایی مانند خیابان و مکانهای ناصاف و غیر آسفالت مانند محیط صحرا به کفش های مخصوص خود نیاز دارند. حتی کفشهایی را که برای استفاده بر روی تردمیل لازم دارید با کفش‌ های دیگر فرق دارند.

کفش استاندارد پیاده روی

در نگاه اول ممکن است همه کفش های ورزشی که اغلب از نوع کتانی هستند، به یکدیگر شبیه باشند. اما واقعیت این است که تفاوت این کفش ها در ساختار آنها است. علت این است که در هنگام دویدن و برخورد پا با سطح زمین نوعی تغییر حالت برای پا اتفاق می‌ افتد. از آنجایی که این تغییر به نوع زمین بستگی دارد، همه آنها در حین تولید کفش در نظر گرفته شده و امروزه اقدام به تولید مدلهای متفاوتی از کفش های کتانی ورزشی می شود. هدف این است که فشار کمتری به پنجه و مچ پا و سایر مفصل های زانو و ران وارد شود. در نتیجه، از آسیب رسیدن به آنها جلوگیری به عمل می آید.

راهنمای خرید کفش مناسب پیاده روی و دویدن طولانی

در میان لباسها و پوششی که انسان استفاده می کند، کفش از اهمیت ویژه ای برخوردار است. خصوصاً اگر آن را برای پیاده روی و دویدن های طولانی نیاز داشته باشیم. کفش باید آنقدر قابلیت داشته باشد که از عرق بیش از حد پا جلوگیری و امکان لغزیدن و پیچ خوردن پا را به حداقل برساند. از طرفی مرغوب بودن جنس کفش بر میزان طول عمر آن تاثیر مستقیم دارد.

برای آنکه یک انتخاب درست در خصوص انواع کفش پیاده روی و دویدن داشته باشید. باید به تمامی ویژگی هایی که یک کفش خوب باید داشته باشد و در قسمت قبل به آنها اشاره شد توجه کنید. نکته دیگر این است که خرید کفش باید از طریق مراکز معتبر انجام شود تا نوع اصل کفش در اختیار شما قرار بگیرد. آشنایی با برندهای اصل و برتر نیز ضروری بوده و انتخاب باید از بین آنها انجام گیرد. برای آنکه کفش را با قیمت واقعی و ارزان خریداری کنید باید سعی در خرید بی واسطه آنها داشته باشید.

تفاوت کفش پیاده روی و دویدن رانینگ چیست؟

وقتی شما به صورت آهسته ورزش و پیاده روی میکنید، واکنش پای شما در برخورد با زمین متفاوت با زمانی است که می دوید. خصوصا زمانی که در مسیرهای سنگلاخی و ناصاف قدم می گذارید و سرعت بالایی دارید، قطعاً به نوعی متفاوت از یک کفش نیاز خواهید داشت.

در زمان دویدن شما به نوعی کفش منعطف و راحت‌ تر نیاز دارید. بنابراین به عنوان نتیجه می توان گفت مهمترین تفاوت این دو کفش به میزان انعطاف پذیری آنها مربوط است. به طوری که همیشه کفشهایی که مخصوص دویدن می باشند، قسمت زیره آنها ‌نرمتر و منعطف تر میباشد. در نتیجه در هنگام دویدن مطابق با حالت پای شما تغییر حالت میدهند. اما کفش های پیاده روی سخت تر هستند.

تفاوت دیگری که این دو کفش با یکدیگر دارند، مربوط به ساختار آنها می باشد. چرا که استاندارد های متفاوتی برای هر کفش در نظر گرفته می شود. بنابراین از نظر ساختاری و شکل ظاهری نیز این دو کفش دارای تفاوت های اصولی می باشند.

کفش ورزشی استاندارد

حال ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که آیا کفش پیاده روی و دویدن را به جای یکدیگر میتوانیم استفاده کنیم یا خیر؟ شما برای پیاده روی می توانید کفش های دویدن را استفاده کنید. اما برعکس این امر صحیح نیست و می‌ تواند خطراتی به دنبال داشته باشد. برای آنکه کفش مورد نظر بهترین بازخورد را داشته باشد و شما نیز نهایت رضایت را از آنها داشته باشید، بهتر است طبق کاربرد هایی که برای آنها مشخص شده از آنها استفاده کنید.

خرید اینترنتی کفش رانینگ

برای خرید انواع کفش پیاده روی رانینگ مناسب برای پیاده روی یا دویدن به صورت اینترنتی هم میتوان اقدام کرد. اگر میخواهید تنوع بالایی از انواع کفش رانینگ را ملاحظه کنید و انتخاب کفش درست بر اساس سلیقه شما باشد. همچنین به منظور خرید با کیفیت ترین نوع کفش ها به طور مستقیم و با قیمتهای ارزان و به صرفه می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی تهران ورزش  اقدام کنید. نوع اصل و درجه یک انواع کفش رانینگ در اختیار شما قرار می گیرد. در انتخاب طرح، رنگ و اندازه کفش مورد نیاز خود آزادانه می توانید اقدام کنید و فروش انواع کفش رانینگ با ضمانت اصالت و قیمت انجام میپذیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *