ورزش و سلامت

جدیدترین توپ های فوتبال بازار ایران

football

حتما واژه توپ زرنگ و تنبل به گوشتون خورده ، اما تفاوت این دو توپ چیست؟ در این مقاله تفاوت ها رو بهتون میگیم و از این به بعد برای خرید توپ به راحتی میتونید تصمیم بگیرید که توپ زرنگ مناسبتون هست یا توپ تبل؟

 

توپ فوتبال و فوتسال ورزشی

توپ فوتبال و فوتسال دو وسیله ورزشی کاملا متفاوت با مشخصات قابل تفکیک هستند. این لوازم در دو ورزش رقابتی فوتبال و فوتسال بسیار اهمیت پیدا می کنند. برای هرکدام استانداردهایی رعایت شده و ساخت آنها با توجه به ورزش مورد نظر صورت می گیرد. آنچه در هر دوی این لوازم کاملا واضح می باشد به مرغوبیت آنها مربوط است. این توپ ها علی رغم تصوری که اکثر ما داریم، از متریال های طبیعی و چندگانه تولید می شوند. طراحی توپ ها نیز مخصوص انجام می گیرد.

توپ فوتبال و فوتسال که اصلی ترین وسیله در میدان مسابقات این ورزش ها است، باید از بهترین کیفیت برخوردار باشد. بنابراین به هیچ عنوان معمولی نمی باشند. اگر با ما همراه باشید در ادامه نکات مهمی در رابطه با این توپ ها بیان می شود و می توانید به شناخت کامل از آنها برسید.‌

تفاوت بین توپ فوتبال و فوتسال و تشخیص آنها

همه ما به خوبی می دانیم میان توپ فوتبال و فوتسال تفاوت‌ های آشکاری وجود دارد. این تفاوت ها با توجه به زمین بازی و نیازی که در مسابقه به توپ وجود دارد، طراحی و تولید می شوند. هدف این است که کنترل و هدایت توپ به شکل بهتر و آسان تری انجام پذیرد.

توپ ورزشی

از مهم ترین تفاوت های ظاهری توپ فوتبال و فوتسال به اندازه آنها مربوط است. به این صورت که معمولاً توپ فوتسال اندازه کوچک تری در مقایسه با توپ فوتبال دارد. اما از نظر وزن هم این دو کاملا متفاوت طراحی می شوند و همیشه توپ فوتسال سنگین تر است.

حال ممکن است با خود بپرسید که علت تفاوت های فوق چیست؟ در واقع به علت این است که فوتسال یک ورزش سالنی می باشد که بر روی پارکت کف سالن فوتسال انجام می شود. توپ فوتسال لازم است که با زمین سخت‌ تری برخورد داشته باشد. به همین علت وزن سنگین تری برای آن در نظر گرفته می شود. برای سنگین تر کردن توپ فوتسال در لایه میانی این توپ از متریال های مخصوص استفاده می گردد. معمولاً لایه بیرونی در دو توپ با استفاده از چرم با کیفیت ساخته می‌ شود.

تفاوت دیگر به ظاهر آن ها مربوط است. به این صورت که توپ فوتبال معمولاً دارای طراحی های شش ضلعی با دو رنگ متفاوت در قسمت بیرون خود می باشد. اما توپ فوتسال همیشه این گونه نیست، بلکه از طراحی های خاص برای آن استفاده می شود. در طراحی توپ به صورت سلیقه ای اقدام می شود و دو تفاوت اول مهم تر هستند.

 

خصوصیات انواع توپ ورزشی 

هر ورزش به توپ مخصوص خود نیاز دارد و مدل های اصل و درجه یک دارای ویژگی های بارزی می باشند. از جمله این که در تولید آنها از مواد اولیه با کیفیت استفاده می گردد. بنابراین بسیار مقاوم عمل می کنند و حتی سخت ترین ضربه ها به آنها آسیب وارد نمی کند. در تولید این توپ ها معمولاً استانداردهای خاصی رعایت می شود.

یک توپ ورزشی خوب از چندین لایه ساخته می شود و تمام مواد به کار رفته در آن درجه یک هستند. دقت بالایی که در ساخت این تجهیزات به کار گرفته می شود، خود را در مقاومت خیلی بالای آنها نشان می دهد. هر توپ ورزشی ویژگی های خاصی دارد که به راحتی از سایر توپ ها قابل شناسایی می باشد. توپ های ورزشی دارای اندازه و وزن دقیق باید باشند.

توپ فوتبال

آموزش نحوه مراقبت از توپهای فوتبال و فوتسال 

لوازم ورزشی و از جمله انواع توپ فوتبال و فوتسال نیز به نوبه خود به مراقبت صحیح نیاز دارند. در حقیقت این توپ ها می توانند از عوامل مختلفی تاثیر بپذیرد و از کیفیت آنها کاسته شود. بنابراین انواع توپ فوتبال و فوتسال باید در شرایط خاص نگهداری شوند. برای نگهداری این توپ ها به روش های مختلف می توان اقدام کرد. به عبارت دیگر در شرایط متفاوت باید به نحوی مخصوص از انواع توپ نگهداری شود. به طور مثال نگهداری از توپ در زمانی که از آن استفاده نمی کنید و نگهداری از آن هنگامی که آن را در یک مکان خاص به کار می برید، به شکل های متفاوت است.

از مهمترین نکاتی که در مراقبت از انواع توپ فوتبال و فوتسال همیشه باید در نظر داشته باشید این است که بر روی آن ننشینید. زیرا این کار هم باعث آسیب رسیدن به بافت توپ می شود و هم ممکن است توپ کم باد شود. بافت انواع توپ فوتبال و فوتسال در زمانی که برخورد های زیادی با سطوح آسفالت و هر سطح زبر دیگر داشته باشند تخریب می گردد. همچنین زمانی که با توپ به دیوار ضربه وارد شود، دیوار هر جنسی که داشته باشد میتواند به توپ شما آسیب وارد کند.

از دیگر مراقبت هایی که باید از انواع توپ فوتبال و فوتسال به عمل آورید به زمان باد کردن آن ها مربوط می شود. فشار هوا باید در داخل توپ استاندارد باشد. باد کردن بیش از حد می تواند باعث فشار به دیواره های توپ و در نتیجه آسیب وارد آمدن به آن شود.توپ همچنین نباید زیادی کم باد باشد. برای آنکه تشخیص دهید توپ را به اندازه کافی باد کرده اید یا خیر، می توانید به برچسب ها و طراحی های چاپی بر روی آنها دقت کنید. وقتی این طراحی ها از هم باز شوند نشان می دهد که توپ زیادی باد شده است.

قیمت جدیدترین توپ اورجینال در بازار

نگهداری از انواع توپ فوتبال و فوتسال در هنگامی که از آن استفاده نمی کنید، هم باید به درستی انجام پذیرد. به این صورت که توپ نباید برای مدت های طولانی در معرض شرایط محیط بیرونی مانند نور آفتاب، بارش باران و سرمای هوای بیرون قرار گیرد. زیرا هر کدام از این موارد به نحوی تاثیرات مخربی بر آن می گذارند.

قیمت توپ فوتبال

تنوع بینظیر و مشاهده قیمت انواع توپ فوتبال با بهترین کیفیت موجود در بازار و بالاترین کیفیت .برای مشاهده لیست قیمت و مدل های توپ فوتبال میتوانید به سایت تهران ورزش مراجعه کنید.

قیمت توپ فوتبال ارزان

باتوجه به تنوع زیاد در قیمت توپ فوتبال ما برای شما ارزان ترین و با کیفیت ترین توپ فوتبال را تهیه کریدم تا با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت صاحب یک توپ فوتبال بشین و از استفاده آن لذت ببرین.

قیمت توپ لیگ برتر

تنوع بینظیر توپ لیگ های برتر دنیا. شما میتوانید برای مشاهده قیمت . مدل های توپ لیگ برتر به سایت تهران ورزش مراجعه کنید.

 

جنس انواع توپ فوتبال و فوتسال در بسیاری از مواقع آسیب پذیر می باشد. بنابراین اگر توپ در تماس مستقیم با مواد شیمیایی و اسیدی قرار گیرد، آسیب می پذیرد. بنابراین در هنگامی که با توپ بازی می کنید باید مراقب مکانی که در آن به تمرین می پردازید باشید. علاوه بر این باید مکانی مناسب برای نگهداری طولانی مدت توپ در نظر داشته باشید. تا جایی که ممکن است توپ را در محیط بیرون قرار ندهید و از هر چیزی که می تواند باعث آسیب رسیدن و خراش توپ شود هم باید جلوگیری کرد. در صورت مشاهده هر گونه آلودگی بر روی سطح توپ باید برای شستشوی آن مراجعه کنید. اما در نظر داشته باشید که استفاده از شوینده برای توپ کار مناسبی نیست. به جای این کار می توانید توپ را با آب با دقت بشویید و تمیز کنید.

توپ فوتسال اورجینال با عالی ترین کیفیت

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا برخی از انواع توپ فوتبال و فوتسال دارای قیمت های بیشتری می باشند. علت این امر به کیفیت اصلی آنها مربوط می گردد. زیرا بهترین توپ های ورزشی از نوع اورجینال می باشند که برای ساخت آنها از بهترین مواد اولیه استفاده گشته است. از طرفی یک توپ خوب باید طراحیهای مناسبی داشته باشد. بنابراین وقتی صحبت از توپ فوتسال اورجینال می شود، منظور توپی است که هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ طراحی و استاندارد هایی که باید داشته باشد به خوبی مورد توجه واقع شده باشد.

توپ سالنی

امروزه تولید این توپ ها با استفاده از تجهیزات و متریال های مرغوب توسط سازنده ها و برندهای معتبر به طور عمده انجام می گیرد. اما همیشه در نظر داشته باشید که برخی از توپ های موجود در بازار ها از کیفیت واقعی برخوردار نیستند. از این رو اگر جویای خرید نوع اصل این توپ می باشید. ضمن آنکه لازم است از میان برندهای برتر انتخاب کنید، ضروری بوده که توپ از طریق یک مرکز معتبر خریداری شود.

از آنجایی که ظاهر انواع توپ فوتبال و توپ فوتسال ساخته شده توسط برندهای متفاوت و ویژگی های ظاهری آنها تا حدودی شبیه می باشند. در نگاه اول نمی توان متوجه کیفیت آنها شد. به عبارت دیگر در انتخاب نوع اصل توپ ورزشی تا حدودی باید ماهرانه عمل کرد. بنابراین به شما توصیه می شود که اگر می خواهید نوع اورجینال توپ ورزشی را در اختیار داشته باشید، از خرید این وسیله از طریق مراکز ناشناخته به طور جدی بپرهیزید.

خرید توپ فوتبال و فوتسال اصل

استفاده از توپ فوتبال و فوتسال فقط مختص ورزشکاران و کسانی که عضو تیم خاصی هستند، نمی باشد. بلکه تمامی علاقه مندان به ورزش امروزه در جستجوی خرید نوع اصل این توپها می‌ باشند. بنابراین توپ های ورزشی همیشه مورد نیاز بوده و تقاضای خرید بسیار دارند. اما در نظر داشته باشید که اگر نوع مرغوب و برتر این لوازم را خریداری کنید. برای مدت های نامحدود از خرید توپ فارغ خواهید بود.

برای خرید بهترین توپ فوتبال و فوتسال درجه یک در دنیای امروزه به صورت اینترنتی هم می توان اقدام کرد. فروشگاه ینترنتی تهران ورزش  نیز امکان خرید فوری را برای مشتریان خود فراهم کرده‌ اند. در سایت تهران ورزش، بسیار راحت و تضمین شده می توانید مرغوب ترین نوع توپ های ورزشی را انتخاب و با قیمت های بسیار به صرفه و اقتصادی به طور تضمین شده خریداری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *